Photo Habsburg. Frigyes főherceg és családja. Összeáll.: Heiszler Vilmos - Szakács Margit - Vörös Károly. Bp., 1988, Corvina. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Andrássy Gyula, gróf: A magyar állam fönmaradásának és alkotmányos szabadságának okai. I-II. köt. Bp., 1901-1905, Franklin-Társulat, IV+445 p., (4)+270 p. Kiadói papírkötés, sérült állapotban, szakadásokkal, a borítón hiánnyal.
Nógrády Árpád, Pálffy Géza, Velkey Ferenc: Magyar uralkodók. Debrecen, é.n., Tóth Könyvkereskedés és Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban
Deák Imre: 1848. A szabadságharc története levelekben, ahogyan a kortársak látták. Összegyűjt. és előszóval ellátta: - - . Bp., [1943], Sirály, 432 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítóval.
Jancsó Benedek emlékkönyv. Szerk.: Asztalos Miklós. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 t.+413+1 p. + 1 t. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Timon Ákos Szász József et alii: Magyarország története az Arany Bullától 1795-ig. Politikai Magyarország I. Bp., 1912, Anonymus Történelmi Könyvkiadó. Aranyozott, szecessziós kiadói bőr és pergamen kötésben, kissé foltos és kopott gerinccel, foltos és kopott borítóval, néhány nagyon kevés lap kissé foltos.
Hitel. Kolozsvár 1935-1944. I-II. köt. Válog., a bevezető tanulmányt írta és a repertóriumot összeállította Záhony Éva. Bp., 1991, Bethlen Gábor. Kiadói kartonált papírkötésben
E. Kovács Péter: Matthias Corvinus. Bp., 1990, Officina Nova. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jókai Mór: A magyar nemzet története regényes rajzokban egy kötet. Magyar Királyok és hősök arcképcsarnoka. Bp.,1994, Kassák. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Reprint kiadás