Köszöntés. R. Várkonyi Ágnes professzor asszonyt jubileumi születésnapján köszöntik a szülővárosa és Nógrád muzeológusai, levéltárosai. Szerk.: Szvircsek Ferenc. R Várkonyi Ágnes (1928-2014) történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Salgótarján,[1998.], Nógrádi Történeti Múzeum, 39 p. Kiadói papírkötés. Számozott (82./100) példány.
Mályusz Elemér: A magyar medievisztika forráskérdései. (Medievisztika és oklevélkiadás.) A szerző, Mályusz Elemér (1898-1989) történész által DEDIKÁLT példány. Különlenyomat. Bp., 1967., (Szeged, Szegedi Nyomda), 3-29 p.
Paganel, Camille Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Ford.: Háger József. Nagybecskerek, 1890., Pleitz Fer. Pál, 6+344 p Átkötött papírkötés, az eredeti elülső borító felhasználásával, foltos borítóval, kissé sérült és kisé hiányos gerinccel, bélyegzéssekkel és a gerincen címkével, az utolsó lapon szöveget nem érintő kivágással és az utolsó előtti lap folt...
J.-E. Horn (Horn Ede): L'économie politique avant les physiocrates. Párizs, 1867, Librairie de Guillaumin et cie. Francia nyelven. VII+400 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, borító hátoldalán apró sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.
Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, javított gerinccel.
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az '56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, ...