Karl Friedrich Nowak-Freidrich Thimme (szerk.): Erinnerungen und Gedanken des Botschafters Anton Graf Monts. Berlin, 1931, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. Első kiadás. 606 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, utolsó tíz oldal foltos. / In German language. Full linen binding, last ten pages stained.
Prinz Max von Baden: Erinnerungen und Dokumente. Berlin und Leipzig, 1927, DVA. Német nyelven. Első kiadás. 694+1 p + 1 kihajtható tábla (térkép melléklet). Kiadói egészvászon kötésben. / In German language. First edition. Full linen binding
Russell, Oland D.: Das Haus Mitsui. Der Aufstieg des grössten Handelshauses Japans. Zürich, 1940, Scientia. VI + 361 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos gerinccel, borítón kopásnyomokkal, címlapon ifj. Baross Gábor (1884-1971) közgazdász, országgyűlési képviselő tulajdonosi bélyegzőjével. / In full linen binding, in German languague, some minor wear on the spine and cover, ...
Erdélyi mártírok és hősök aranykönyve. Az irodalmi részt összeállította és sajtó alá rendezte: Visnai Vilmos. Kiadja az Erdélyi mártírok és hősök aranykönyve szerkesztőbizottsága. Pécs, 1941.,Kultúra, 414 p. 367. oldaltól fekete-fehér fotókkal illusztrált arcképcsarnokkal. Első kiadás. Átkötött műbőr-kötés, de belül jó állapotban. Ritka! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben...
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság, 330+2 p.+XX t.+2 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes, illusztrált kiadói papírborítóban, műanyag védőfóliában kopott kiadói kartontokban, szép állapotban
Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.