Tolnayné Kiss Mária (szerk.): Kedves Idám! (Leveleskönyv). Erzsébet királyné, Ferenc József, Andrássy Gyula és Schratt Katalin levelei Ferenczy Idához. Bp., 1992, Akadémiai Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Széchenyi pesti tervei.Magyar Levelestár. Válogatta a szöveget gondozta, az utószót és a jegyzeteket írta: Bácskai Vera, Nagy Lajos. Fordította: Bába Iván, Vásárhelyi Judit, Ziegler Géza. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval, rajta kis szakadás
Barna Jónás: Feltámadt hősök. (Kályhafütőből biboros). Történetek a német és török pusztitások idejéből. Bp. é.n. M. Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó Váll. 127 l. Javított gerincű kiadói egészvászon-kötésben. kopott
Ábrahám Ferenc - Kussinszky Endre: A Szálasi-per. A vád, a vallomások és az ítélet. + A Bárdossy-per + Az Imrédy-per. Bp., 1945, Híradó Könyvtár. Újrakötött félvászon kötés, kopottas állapotban
3 db könyv - Rajk László és társai a népbíróság előtt + A magyar Belügyminisztérium közlése a MAORT szabotázs ügyéről + A Mindszenty bűnügy okmányai. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
A. F. Anyiszimov: Az ősközösségi társadalom szellemi élete. Ford.: Kis János. Bp., 1981., Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szakmai lektor, Dr. Veres Péter által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány.
Erdődy Gábor: Herman Ottó és a társadalmi-nemzeti felemelkedés ügye. Kísérlet a demokratikus ellenzékiség érvényesítésére a dualista Magyarországon. Bp.,1984.,Akadémiai. Kiadói kartonált papírkötés.