Gyógyszerész almanach az 1944 évre. Összeáll.: Szász Tihamér. Bp.,(1944),vargyasi Máté Ernő-ny., XVI+852+4 p. Borító nélküli példány, foltos lapokkal, szétvált kötéssel, rossz állapotban. Ritka!
Marcuse, Max (szerk.): Handwörterbuch der Sexualwissenschaft. Enzyklopädie der natur- u. kulturwissenschaftlichen Sexualkunde des Menschen. Bonn, 1926, A. Marcus & E. Weber. 221 p. Német nyelven. Második erősen bővített kiadás. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel és borítóval, megerősített kötéssel, néhány kevés lapon ceruzás és tollas jelöléssel. / In half linen binding,...
Növényhatározó. I-II. köt. Szerk.: Dr. Hortobágyi Tibor. Bp., 1962, Tankönyvkiadó. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Közte a gombák színes táblaképeivel. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel.
A Természet Világa három kötetet. A csillagos ég; A légkör; A kémia és vívmányai. Bp., 1938-1939, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, sérült, kopott gerinccel.
Paul Eipper: Das Haustierbuch. Vom Wesen der Schönheit und dem Nutzen unserer Tier-Kameraden. Berlin,1938,Deutsche Buch-Gemeinschaft. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a gerincen kopásnyomokkal.
A természet világa sorozat 2 kötete, Az állat és élete I-II. kötet. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, első előzéklapok nélkül
Dr. Hugonnai Vilma: A nő mint háziorvos II. kötet. Az egészség ápolásának kézikönyve. Bp., Minerva. Kiadói szecessziós egészvászon kötés, viseltes állapotban.
1929-1932 A Magyar Királyi Földtani Intézet évi jelentései az 1929-1932. évekről. Bp., 1937., Stádium-ny., 541+3+IV p.+16 t. Szövegközti illusztrációkkal, számos térképvázlattal, közte balatoni, és tokaji földtani térképekkel. Átkötött félvászon-kötés.
1938 Természettudományi Közlöny. 1938. 70. kötet. Szerk:: Gombocz Endre, és Szabó-Patay József, Zimmermann Ágoston. Bp., 1938., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIV+786 p.+XLIX (képtáblák) t. +4+49-144 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.