Vincas Mykolaitis-Putinas: Oltárok árnyékában. Regény. Ford.: Maráz László. A fordító, Maráz László (1926-1998) műfordító által Major Anna (1932-2021) dramaturg,a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1976., Európa. Kiadói egászvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
4 db homeopátiás könyv - Klasszikus homeopátia, Homeopátiás orvoslás, Homeopátiáról nőknek, Mindennapok homeopátiája. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Gottfried August Bürger: Münchhausen báró kalandjai. Charles Perrault: Lúdanyó meséi. Gustav Doré száznyolcvan illusztrációjával. Bp., 1994., Kossuth. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Csiki László 3 műve, a szerző által dedikáltak: Álkulcsok, Az eladott nagyapó, Kísértethajók. Kolozsvár-Bp., 1977-1986, Dacia-Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Csiki László (1944-2008) költő, a Magvető kiadó szerkesztője által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány...
Béládi Miklós: Vándorének. Nyugat-európai és tengerentúli magyar költők. Vál., szerk., az utószót és a jegyzeteket írta - -. Bp.,1981. Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerkesztő, Béládi Miklós (1928-1983) irodalomtörténész, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁ...
Juhász Ferenc: Virágzó világfa. Válogatott versek. A szerző, Juhász Ferenc (1928-2015) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1965., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban.