Játékszini Koszorú. Mellyben a' két magyar hon Nemzeti Szinjátszó Társaság' eredete, környűlállása, eddig való fenn állása; a' Játékszín' holléte, száma, épülése' módja; könyvtárának mennyisége ,Szerzők és Fordítók' Nevei foglaltatnak. Szerkezté 's Kiadá Könyves Máté. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: György Eszter. A szerkesztő, György Eszter által Kósáné Kovács Magda (1940-2020) politiku...
Koltai Tamás: Nemzeti történet, avagy színház a cethal hátán. A szerző, Koltai Tamás (1942-2015) Jászai Mari-díjas újságíró, színikritikus, dramaturg, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, BIP. Kiadói papírkötés
Török Tamás: Erdélyi mefisztó. A szerző, Török Tamás (1925-1993) Jászai Mari-díjas rendező, író, dramaturg által Györffy László (1940-2009) színész, író, publicista, részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1988., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Móricz Zsigmond ébresztése. Emlékkönyv. Szerk.: Darvas József. Bp., 1945., Sarló, 291+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A kötet végén Móricz-bibliográfiával! Papírkötésben.
Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos...
Parlagi Lajos: Szinház. Emlékek és megfigyelések. Nagyvárad, [1941], "Grafika" Nyomdai Műintézet, 142+(2) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé hullámos, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt példány.
Szkárosi Endre - Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények. Bp., 2013, Magyar Műhely Kiadó, 93 +(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Szkárosi Endre (eredeti nevén: Horváth Endre) (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, intermediális művész, előadó által DEDIKÁLT példány. "SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgár...