Edvi Illés Pál: Népszerű földleírás két földképpel, történet- és törvénytan. Pest, 1844., Eggenberger és Fia, 118 p. Térkép nélkül. Korabeli kartonált papírkötés, szennyalapok nélkül, egy lapon firkával, az utolsó lap szakadt.
Edvi Illés Pál: Első oktatásra szolgáló kézikönyv, vagyis A' legszükségesebb tudományok' összesége... 1. köt.: Közhasznú népi olvasókönyv négy részben. Buda, 1841., M. Kir. Egyetem, I-VI, 7-140 p. Harmadik, megjavított és bővített kiadás. Korabeli kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, néhány lapon bejegyzéssel, két lapon firkával.
Herczeg Ferenc: Breviárium. A szerző, Herczeg Ferenc (1863-1954) által ALÁÍRT példány. Bp.,1932,Singer és Wolfner, 206+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
Simone de Beauvoir: Egy jóházból való úrilány emlékei. Ford.: Nagy Péter. Európa Zsebkönyvek. Bp., 1988, Európa. Kiadói papírkötés. A címlapon beragasztott kivágáson a szerző autográf cím- és névbejegyzésével!
1929 A Toll c. irodalmi folyóirat I. évf. 33. száma, 1929. dec. 1. Szerk.: Kaczér Vilmos. Benne József Attila Favágó c. versének első megjelenése (a vers először ebben a folyóiratban, majd 1931-ben Döntsd a tőkét, ne siránkozz c. kötetben jelent meg); továbbá Kiss Dezső, Lakatos László, Kézai Simon és mások írásai. A címlap Berény Róbert munkája. Bp., Viktória-ny., 30+(2) p. Kiadói tűzött papírköt...
Szkárosi Endre: Egy másik ember. Eszmélkedéstörténeti emlékirat. A szerző, Szkárosi Endre (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2011., Orpheusz. Kiadói papírkötés, a hátsó borító és néhány lapon kiseb...
Kibédi Varga Áron: Amszterdami krónika 1999. Pozsony, 2000, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Konrád György (1933-2019) Kossuth-díjas író részére DEDIKÁLT példány.
Né/ma? Tanulmányok a magyar neoavantgárd köréből. Szerk.: Deréky Pál és Müller András. Aktuális avantgárd 3. Bp., 2004., Ráció. Kiadói papírkötés. Az egyik szerkesztő, Deréky Pál (1949-) József Attila-díjas irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.