Mikó Imre: Az utolsó erdélyi polihisztor. Száz dokumentum és történet Brassai Sámuelről. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Für Lajos: Szabadon szeretnénk sírni. Beszédek, történelmi tanulmányok, interjúk. A szerző, Für Lajos (1930-2013) történész, politikus, honvédelmi miniszter által DEDIKÁLT példány. Bp.,1993., Püski. Kiadói papírkötés.
Magyar Költészet Gyöngyszemei 4 kötete, egybekötve: Vörösmarty Mihály válogatott versei.; József Attila válogatott versei.; Fazekas Mihály válogatott versei.; Magyar népballadák. Bp., 1955., Ifjúsági Könyvkiadó. Könyvkötői álbordás egészműbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Deme Zoltán 2 műve: Arpeggio; Mikrokozmosz. Bp., 1984, Szerzői. Kiadói papírkötés. A szerző, Deme Zoltán (1949-) filmrendező, irodalomtörténész, író, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok.
Deákos költők. Első kötet: Rájnis, Baróti Szabó, Révai versei. Kiadja: Császár Elemér. A Kisfaludy-Társaság Nemzeti Könyvtára XXIII. Bp., 1914. Franklin-Társulat, 351 p.+1 t. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Különlenyomat a Tarokkakadémia című tarokkszabálykönyvből (III. könyv). Az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., [1948], Szikra, 144 p. Kiadói papírkötés.
2 db dedikált könyv: Szlavkovszky László: A rákosszentmihályi 929. sz. Szent Mihály cserkészcsapat 75 éves története. (Bp.), 2002, Rákosszentmihályi 929. sz. Szent Mihály Cserkészcsapat. Kiadói papírkötés. + Lantos Antal - Széman Richárd: Kisasszonyok, nagyasszonyok. Kertvárosi Helytörténeti Füzetek 38. sz. Bp., 2015, Corvin Művelődési Ház. Kiadói papírkötés.