Valaczka András: A költészet genetikája. Szóörökléstani vázlatok. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2004,Magyar Napló. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az egyik sarkán gyűrődésnyommal.
Szabó Ferenc: Jelek az éjszakában. Tanulmányok és új versek. A szerző által DEDIKÁLT példány. Róma, 1983., Tip. Ugo Detti. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
Sajó László: A kavics helye. A szerző által Somos Béla (1938-1?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1992, Századvég. Kiadói papírkötés.
Ádám Tamás: Tetovált csuhébabák. Összegyűjtött versek. 1982-2010. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012, Hungarovox. Kiadói kartonált papírkötés.
William J. Locke: Pujol Arisztid vidám kalandjai. Ford.: Reichard Piroska. Bp.,[1928],Dick Manó, 247 p. Kiadói aranyozott, art-deco egészvászon-kötés, a kötéstáblán belsején és a szennylapokon art-deco papírborítással, kissé kopott borítóval, a gerincen felső részén a vászonon kis sérüléssel.
Alföldy Jenő: Halandó kézzel halhatatlanul. Elemzések és tanulmányok Illyés Gyula verseiről. Csoóri Sándor előszavával. A szerző, Alföldy Jenő (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
Aniszi Kálmán: Oldott kéve. A szerző, Aniszi Kálmán (1939-) író, esszéíró által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2003., KÖZDOK. Kiadói papírkötés, az elülső szennylap foltos, kissé kopott borítóval.
Kaiser László: "Áldassál, emberi Verejték." Portrék, emlékek, köszöntések. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2016, Hungarovox. Kiadói papírkötés.
Sonnenfeld Zsigmond: Lenau Miklós élete és művei. Bp., 1882, Franklin-Társulat. 243 p. Kiadói papírkötés, sérült, részben javított gerinccel és borítóval, néhány lapon ceruzés és tollas aláhúzásokkal.