Luisa Lamács Haugseth: Buntes Allerlei für die Jugend III. Tarka-barka miegymás. Bp., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
2 db könyv - Sík Sándor(összeáll.): Kölcsey Ferenc. Az ember, a gondolkodó, az író. + Alszeghy Zsolt(összeáll.): Vörösmarty Mihály élete, tanítása, jelentősége. Bp., 1924. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
1943 Magyar Szemle XLV. köt. 3. (193.) sz. Szerk.: Eckhardt Sándor. Bp., 1943, Athenaeum, 113-168 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, az elülső borítón kis hiánnyal.
Csokonai Vitéz Mihály: A lélek halhatatlansága. Karácsony Sándor bevezető tanulmányával. A fametszetű borító Szoboszlai Mata János munkája. Debrecen, 1940, Exodus (Nagy Károly-ny.), 79+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötésben, a borítón kis sérülésekkel, a borító és néhány lap kissé foltos.
Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, a gerincen kis sérülés és foltok, belül jó állapotban.
Hankiss János: Tormay Cécile. Kortársaink. Bp.,[1928.],Studium. Kiadói papírkötés, foltos. + Tormay Cecile: A régi ház. Regény. Bp.,én.,Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott, kissé foltos egészvászon-kötés,
Albisy Katalin: Kova Gyuri és társai. Elbeszélesek. Bp., 1902, Rákosi Jenő (Budapesti Hirlap-ny.), 308+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Gárdonyi Géza (Göre Gábor) 2 könyve: Göre Gábor bíró úr könyve. + Az nagy kiállításon szörzött tapasztalatok. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítókkal, helyenként kissé foltos/kijáró lapokkal.