1913 Die Fahne Mariens. Godalen-Korrespondenz für Marianische Kongregationen. Neunzehnter Jahrgang. Szerk.: P. Georg Harrasser. Wien, Verlag der "Fahne Mariens", (4)+288 p. Német nyelvű, képes vallási folyóirat teljes évfolyama egybekötve. Korabeli félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopottas gerinccel.
Egy "kis lélek" a "kis ösvényen" Filipetto Mária élete. 1912-1927. Ford.: Gergely Jolán. Rákospalota, 1934., Szalézi Művek. Kopott átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Lelki emlékmondatok megfontolásul az év minden napjára. Összegyűjtve: Szerafi Szűz Szent Terézia és Keresztes Szent János összes irataiból. Magyaritá: Semmer Imre. Győr, 1898., Nitsmann József, VII+2+234 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen címkével.
Bitskey István: Humanista erudíció és barokk világkép. Pázmány Péter prédikációi. Humanizmus és Reformáció 8. Bp.,1979, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel papírlapon.
Dr. Komáromy László: Az agyvelő boncolása. Tájbonctani és technikai útmutató. Dr. Kiss Ferenc egyet. ny. r. tanár előszavával. Bp., 1947., Novák Rudolf és Társa. Papírkötés, ceruzás bejegyzésekkel.
A magyar karika. (Keresztyén kisközösség a magyarok közt). H.n., é.n., magánkiadás, 54 p. Tűzött papírkötés, kissé kopott, koszos borítóval, dedikációval / ajándékozási sorokkal.
Galántai Esterás Pál: A boldogságos Szűz Mária szombatja azaz minden szombat napokra való ájtatosságok. Bp., én., Rózsa Kálmán és Neje. Kopott félvászon-kötésben, amatőr módon javított gerinccel, foltos lapokkal.