Abbe, Patience - Abbe, Richard, Abbe Johnny: Három gyermek. Elmeséli kizárólag felnőtteknek tizenegy évi bolyongását a világ körül. Ford.: Földes Jolán. Bp., én., Palladis Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, két kép javított, ragasztott.
Csaba Imre: Támadás menetből. Történetek Veszprém megye munkásmozgalmából emlékezések a mozgalom harcosaira. (1917-1945.) DEDIKÁLT! [Veszprém, 1968], Veszprém m. Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 3200 példány.
N. Guvússis: Az Athén-i Akropolisról. Térképes útmutató. Athén, 1976, szerzői kiadás, 32 p. + 1 t. (kihajtható, nagyméretű térkép). Kiadói papírkötés, a borítón apró sérülések.
Erwin Benesch: Deutsch-Österreichs (Deutschösterreichs) Alpenwelt. Über Berg und Tal vom Bodensee bis zum Wienerwald. München, 1937, Bruckmann. Első kiadás! 140 képpel illusztrált és egy térkép melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.