Franz Winterer: Orientierung in der Landschaft mit Karte, Kompass und Höhenmesser. Lipcse, 1930, Berg und Buch. Német nyelven. 400 p. Fekete-fehér és színes képekkel, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, máskülönben jó állapotban.
Csomor János: Körösharsány krónikája. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Köteles Lajos. Bibliotheca Bekesiensis 19. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (20./500) példány.
A békéscsabai gimnázium első évtizedei. (1855-1897.) Mokry Sámuel, Horváth János és Bukovszky János írásaiból. Válogatta, sajtó alá rendezte, bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Kruchió Gábor. Bibliotheca Bekesiensis 17. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kemény-kötés. Számozott (61./500) példány.
Szlovákok Békéscsabán. Slováci v Békésskej cabe. Sajtó alá rendezte, a két szlovák nyelvű tanulmányt magyarra átültette és jegyzetekkel ellátta: Krupa András. Bibliotheca Bekesiensis 20. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1980, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Magyar és szlovák nyelven. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (20./500) példány.
Elek László-Papp János-Petőcz Károly-Szabó Fernec: A Tevan nyomda- és kiadóvállalat történetéből. (1903-1949.) Bibliotheca Bekesiensis 16. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1978, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Mellékletként benne a Tevan Nyomda betümintakönyv reprintjével. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (76./400) példány.
Békés megye első nyomdásza, Réthy Lipót. Dokumentumok 1844-1858. Sajtó alá rendezték: Szabó Ferenc, Elek László. Bibliotheca Bekesiensis 14. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1977, Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Két melléklettel. Kiadói aranyozott kemény-kötés. Számozott (274./400) példány.
Vésztőről indult. Sinka István pályakezdése. Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Miklya Jenő. Bibliotheca Bekesiensis 22. Szerk.: Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1981., Rózsa Ferenc Gimnázium,(Gyoma, Kner-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kemény-kötés. Számozott (19./500) példány.
Kézírás. A paksi Pákolitz István Városi Könyvtár fennállásának 50. évfordulójára. Paks, 2003, Pákolitz István Városi Könyvtár. Kiadói papírkötésben. Számozott (474./500) példány.
Pelle Béláné: Heves megye földrajzi nevei. I. Az egri járás. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 125. sz. Bp., 1970, Magyar Nyelvtudományi Társaság. Kihajtható térképekkel. Kiadói félvászon-kötés.