R. Alt (1812-1905): A' Temető Pesten. (Váci úti temető.(Ma már nem létezik.) Litográfia, paszpartuban Buda-Pest előadva Alt Rudolf által c. könyvből. 12x18,5cm Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a hazai városkép-lithographia fejlődésében. Mag...
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - C. Rorich: Der Börsenplatz in Triest. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Kissé foltos, lapméret: 23,5x32 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Johann Poppel (1807-1882): A Tordai hasadék / Die Bergspalte bei Thorda (Erdély / Siebenbürgen). Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten. Foltos, lapméret: 32x23,5 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883)-Georg Michael Kurz (1815-1883): A fóthi szentegyház, Die neue Kirche in Foth, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, kissé foltos, 15x12 cm, papír: 32x24 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Georg Michael Kurz (1815-1883): Vajda-Hunyad, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, foltos, 12x16 cm, papír: 22x31 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Riegel: Komárom a homokhegyről, Komorn vom Sandberge, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, 11x17 cm, papír: 22x29 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883)- G.Heisinger: A Mehádiai fürdő/Bad Bei Mehadia, erdélyi település látképe, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, kissé foltos, 12x16,5 cm, papír: 22x31 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - Franz Hablitschek (1824-1867): Gyulafehérvár/Festung Karlsburg, erdélyi város látképe, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, kissé foltos, 12x17 cm, papír: 22x31 cm
cca 1850 Ludwig Rohbock (1820-1883) - L. Geder (?-?): Gödöllői kastély, Castell Gödöllő, acélmetszet, papír, széles margójú kiadás, 12,5x17 cm, papír: 22x31 cm
Keisai Eisen (1790-1848), japán művész: Varró hölgy portréja. Fametszet, papír, jelzett a fametszeten, lap teteje kartonra kasírozva. Kissé foltos. 37x25 cm / japanese woodcut on paper, a bit stained.