380 000 HUF
984,46 EUR, 1 085,71 USD
Vera Molnár (1924-): Megszakadt körök. Kompozíció. Ceruza-papír. Jelezve jobbra lent: VM 05-16. 49x39 cm. Üvegezett keretben. Egyedi grafika! A jövőre 100. születésnapját ünneplő francia-magyar Vera Molnár (Molnár Vera) a számítógépes művészet úttörőjeként, a kortárs képzőművészet egyik megújítójaként tartják számon, akit megérintett a geometrikus-absztrakt, de az op-art is. A 2019-2020 fordulóján, közvetlenül a covid járvány kitörése előtt rendezett nagyszabású, összegző kiállításán az életmű több szakaszából kerültek munkák bemutatásra a Kiscelli Múzeumban. Míg aukciókon legtöbbször sokszorosított grafikái, szitanyomatai fordulnak meg, ezúttal egy egyedi alkotás szerepel árverésünkön. Ritka lehetőség, gyűjtői darab! / pencil on paper, signed, framed