XVIII. sz. első fele-közepe, kéziratos könyv, latin és magyar nyelvű feljegyzésekkel, levelek szövegeivel, stb. A címlapon Josephi Dezericzky [Dezericzky Ince József (1702-1763)] nevének említésével, ill. a szövegekben sok egyéb névvel (Nicolaus Baro de Réva, Prónay László, Zsámbokréthi Ferenc, stb.) Fűzve, korabeli sérült papírkötésben, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, helyenként sérült, de többnyire jó, ép állapotú lapokkal.
1762 Ignacii Horváth Juris in primum Anum Auditoris Anno 1762 (szentgyörgyi) Horváth Imre A törvény első vizsgálata 1762. abc kronológiában kézzel írt latin nyelvű szöveg.1762. 7 x 20,5 cm. Horváth Ignác kúriai bíró, főleg jogi témában értekezett. Megviselt félbőr kötésben
1846-1847 Szandtner Ágoston szépírásban tett előmenetelei mutattattak első félév vizsgálatkor 1846/7. Kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, 10 sztl. lev., 19x24,5 cm + Szandtner Ágoston Szépírásban tett előmenetelei folyó iskolái év második részében. Pozsony. Nyárelő 25-kén - 1847-ben. Kopott borítóval, foltos lapokkal, 10 sztl. lev+7 (kézzel rajzolt térképek) t. 20x26 cm
1870 Buda, A Városmajor utcai árpaszál gyárral kapcsolatos városi előterjesztés agyár fennmaradása ellen tiltakozó szomszédok és a gyár tulajdonosainak ügyében 10 berírt oldal
1870 Komárom, K. Nagy Sándor (ó)gyallai bírósági ügyben kérelmez tőkét, és annak kamatait, ellenkező esetben végrehajtót küld, Komáromból Pestre, Tánczos Miklós ügyvédnek.
1885 Budapesti Országos Általános Kiállítás, 3 db emléktárgy: Schwartz István (1851-1924): "Országos Á(l)talános Kiállítás Budapesten, 1885 / Dr. Szij Józsefnek, N(agy)-Várad - Az érdem jeléül", kétoldalas bronz emlékérem, d: 6,5 cm + fényképes bérletjegy, eredeti vászontokban, szárazbélyegzőkkel + hímzett terítő, néhány kisebb folttal, 35x28 cm