1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
1904 Házi Kincstár 4. kötet: Fizetés és munkadíj - Hajhullás ellen. Kézzel írt "házi kincstár", izgalmas témákkal, benne fizetés és munkadíj, flanell tisztítása és mosása, fog ápolása, fürdők, füstölők készítése, galambbal kapcsolatos szócikkek, különféle haszonnövényekkel kapcsolatos szócikkek (pl.: füge, gesztenye, gyümölcsök...stb.), gombákkal kapcsolatos szócikkek, néhány recept (pl.: Grog), h...
1905 Házi Kincstár 9. kötet, 2780-3039-ig. Méz szüret - Pályaválasztás és az összes pályákról-ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte mézzel kapcsolatos szócikkek, molyok elleni szócikkek, musttal, narancs-bowle-val, népszokások, nyúllal, olajjal és pálinkákkal kapcsolatos szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 4045-4428+13 p.
1905 Házi Kincstár 11. kötet, 3398-3819-ig. Reked(t)ség ellen - Szívdobogás -ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte répa, retek, réz, ribizke, rózsa, sajt, sertés, sonka, sonkapác, sör, szamóca, szappan, szarvasmarhára vonatkozó és más izgalmas témákra vonatkozó szócikkekkel. Kopott egészvászon-kötésben, 4809-5184 p.
1908-1909 Házi Kincstár 22. kötet, 6131 f. sz - 6360-ig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte alkohol elleni törekvések, bor (tokaji), malagai bor, Bosznia háziipara, lóverseny, mozgófénykép, repülőgép, nőkre vonatkozó és más érdekes szócikkek. Kopott egészvászon-kötésben, 600 p.
1909 Házi Kincstár 23. kötet, 6661 f. sz - 6661 f. számig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, földrengésről, hajókról szóló szócikkek, kenyérről, konyháról szóló szócikkekkel, lóval kapcsolatos szócikkek, nőkről szóló szócikkek, és vasútról szóló szócikkek, Kopott egészvászon-kötésben, az utolsó lap sarkán hiánnyal, 600 p.