Historical documents, manuscripts

Number of items: 121

1923 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró színházigazgató autográf levele Kedves és drága barátom! megszólítással Sigray Pálnak születésnapjára küldött üzenet megköszönése
13908.

5 000 HUF
12,95
14,29

1925 Kraut Adolf urat a székesfővárosi házinyomda tördelőjének 50 éves jubileuma alkalmából köszöntés.  Akvarell címlap + 8 db aláírásokat tartalmazó lap. 32x47 cm
13909.

6 000 HUF
15,54
17,14

1925-1926 Fehér & Grünwald Kleiderfabrik Prossnitz fejléces levélpapírjára írt, személyes hangvételű levelek, 2 db, az egyiken szakadással
13910.

1 000 HUF
2,59
2,86

1927 Matzner Henrik: Emelőgépek. Ing. - - tanár úr előadása nyomán írja Radványi László gép. felsőipariskolai hallgató. Kézzel írt jegyzetanyag, rajzokkal, és (beragasztott) nyomdai illusztrációkkal is. Kopott félvászon-kötésben.
13911.

2 400 HUF
6,22
6,86

1928-1933 Verbőczyné Gróf Irén, Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd százados feleségének saját kezű naplója, változatos feljegyzésekkel: hétköznapi élet eseményei és témái, divat, receptek, gondolatok, stb. A bejegyzések közt férje is említésre kerül, pl.: ,,Kálmán 1918-19.-i eseményeit rendezgeti, én itt szórakozom mellette.'' Kb. 60-80 beírt oldal, helyenként beragasztott képekkel, rajzokkal.
13912.

2 000 HUF
5,18
5,71
14

1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.
13913.

2 800 HUF
7,25
8,00

1929-1932 Bp., Prókay Erzsébet polgári leányiskolai tanuló munkái: népművészeti és egyéb díszítőminták, motívumok; hímzésminták, vázlatok, stb.; összesen kb. 30 db. Vegyes technika, papír. Különböző méretekben. + Az Ifjú Polgárok Lapja által meghirdetett kézimunka-pályázaton való részvételért kiállított oklevél.
13914.

11 000 HUF
28,50
31,43

cca 1930 A Zalahosszúújfalui (Zalaapáti) kápolna felújításának dokumentumai: költségvetés, bérjegyzék, egyezség, egyéb okmányok.
13915.

6 000 HUF
15,54
17,14

13916.

1 600 HUF
4,15
4,57

cca 1930-1982 többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak, részben Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátornak küldött 20 db levelezőlap, részben megfejtendő aláírásokkal. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
13917.

5 000 HUF
12,95
14,29

1932 Gyöngyössolymos, Oláh Andor gépelt levele Károlyi Gyula miniszterelnökhöz, benne "községi (városi) háztartási terhek csönkkentésére" vonatkozó javaslattal, saját kezű aláírással, 2 gépelt oldal.
13918.

1 600 HUF
4,15
4,57

1932-1954 Emlékkönyv, benne bejegyzések, rajzok, akvarellkép (Gáspár Lajos jelzéssel). Egészvászon-kötésben, kartontokban.
13919.

1 800 HUF
4,66
5,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF