1923 Rákosi Jenő (1842-1929) író, újságíró színházigazgató autográf levele Kedves és drága barátom! megszólítással Sigray Pálnak születésnapjára küldött üzenet megköszönése
1925 Kraut Adolf urat a székesfővárosi házinyomda tördelőjének 50 éves jubileuma alkalmából köszöntés. Akvarell címlap + 8 db aláírásokat tartalmazó lap. 32x47 cm
1927 Matzner Henrik: Emelőgépek. Ing. - - tanár úr előadása nyomán írja Radványi László gép. felsőipariskolai hallgató. Kézzel írt jegyzetanyag, rajzokkal, és (beragasztott) nyomdai illusztrációkkal is. Kopott félvászon-kötésben.
1928-1933 Verbőczyné Gróf Irén, Verbőczy Kálmán (1888-1967) honvéd százados feleségének saját kezű naplója, változatos feljegyzésekkel: hétköznapi élet eseményei és témái, divat, receptek, gondolatok, stb. A bejegyzések közt férje is említésre kerül, pl.: ,,Kálmán 1918-19.-i eseményeit rendezgeti, én itt szórakozom mellette.'' Kb. 60-80 beírt oldal, helyenként beragasztott képekkel, rajzokkal.
1929 Maróti Major Jenő (1871-1945) festőművész, grafikus autográf levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben egy elmaradt találkozó kapcsán ír. Két beírt oldal, Maróti Major Jenő autográf aláírásával, eredeti borítékban.
1929-1932 Bp., Prókay Erzsébet polgári leányiskolai tanuló munkái: népművészeti és egyéb díszítőminták, motívumok; hímzésminták, vázlatok, stb.; összesen kb. 30 db. Vegyes technika, papír. Különböző méretekben. + Az Ifjú Polgárok Lapja által meghirdetett kézimunka-pályázaton való részvételért kiállított oklevél.
cca 1930-1982 többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak, részben Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátornak küldött 20 db levelezőlap, részben megfejtendő aláírásokkal. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!
1932 Gyöngyössolymos, Oláh Andor gépelt levele Károlyi Gyula miniszterelnökhöz, benne "községi (városi) háztartási terhek csönkkentésére" vonatkozó javaslattal, saját kezű aláírással, 2 gépelt oldal.