1945-1946 Dr. Csomor Gusztáv kultuszminisztériumi osztálytanácsossal kapcsolatos dokumentumok: Takács József államtitkár, ill. egy zsidó rabbi nyilatkozatai, melyekben az ellene felhozott vádakkal szemben védelmükbe veszik; a Magyar Nemzeti Ellenállás Szabadságharcosainak Szövetségének levele a szövetség elnöki tanácstaggá választásáról, stb.; össz. 6 db (közte másolatok is).
cca 1945-46 Szántó Endre, a a Hajós és Szántó Elektromosgyár Rt. vezérigazgatójának 2 db levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátornak festmények vétele és restaurálása ügyében, fejléces papíron, Szántó Endre autográf aláírásával
1947 Kiss Roland (1888-1967) belügyi államtitkár levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, Kopp Jenő (1900-1977) művészettörténész névmagyarosításának ügyében. Egy gépelt oldal, Kiss Roland autográf aláírásával, magyar belügyi államtitkár fejléces papíron , eredeti fejléces borítékban (királyi rész mindkettőn áthúzva). Kissé foltos. Érdekes kordokumentum!
1949 Havasi gyopár a Magas-Tátrából, szárítva, lapra ragasztva, zománcozott fém kitűző jelvénnyel / Edelweiss from the High Tatras (Vysoké Tatry), with enameled badge
1951 Kássa Gábor (1893-1961) festőművész kézzel írt levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz, amelyben a budapesti Kőműves vendéglőben rendszeresen rendezett összejövetelekre invitálja. Kássa Gábor autográf aláírásával, levelezőlapon. Kissé foltos.
1956 Lőwe Károly dr., a Kisbirtokosok Országos Központi Földhitelintézete ny. ügyvezető igazgatója, volt m. kir. kincstári főtanácsos levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére eladandó festményei megtekintés ügyében, amelyek közt egy Sárdy Brutus mű is található. Közel egy kézzel írt oldal fejléces papíron, Lőwe Károly autográf aláírásával, eredeti borítékban.
cca 1956-61 2 db Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátornak küldött levél, az egyik Muray Róbert (1931-2009) grafikus, festőművész, később a Magyar Képzőművészeti Egyetem tiszteletbeli professzora, Csepel díszpolgára által írt. Valamint egy levél Magyar Képzőművészeti Főiskolától Sárdy Brutusnak, fia Sárdy Lóránt vizsgahalasztási kérelme ügyében. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!