Judaica

Number of items: 23

2 db fa judaika tárgy, m: 11 és 15 cm
14982.

100 HUF
0,26
0,29

1942 Zsidó munkaszolgálatos levelezőlapjai és levele, 22 db
14983.

36 000 HUF
93,26
102,86

1940 Katonai igazolványi lap izraelita vallású személy részére
14984.

6 000 HUF
15,54
17,14

Vegyes judaika nyomtatványok tételben 1938-1948
14985.

2 800 HUF
7,25
8,00

1937 Az Ojság c. jiddis humorú vicclap több számából összeállított kolligátum, sérült állapotban
14986.

2 000 HUF
5,18
5,71

1947 Új Élet, a magyar zsidóság lapja, III. évf. 29. sz., 1947. júl. 17. A címlapon: "Újabb névsor hazaérkezett munkaszolgálatos hadifoglyokról"; "A Pesti Izraelita Hitközség megtartott nagygyűlése követeli a palesztinai Szabad Zsidó Állam megvalósítását" [...] Sérült állapotban, a címlapon "Házipéldány" bélyegzéssel, 16 p.
14987.

2 000 HUF
5,18
5,71

1937 Zsidó Szemle, politikai hetilap XXXII. évf. 26.27. sz., 1937. júl. 2., 12 p. + hozzáfűzve: Jobb Jövő, a Pesti Izraelita Hitközség ifjúsági csoportjainak folyóirata, 1937. okt. 10., 3-24 p. Sérült, szakadozott lapszélekkel.
14988.

2 000 HUF
5,18
5,71

1911 Egyenlőség. Jubileumi szám. XXX. évf. 23. sz., 1911. jún. 1. Szerk.: Szabolcsi Miksa. Érdekes írásokkal (Eötvös Károly, Herczeg Ferenc és mások), fekete-fehér képekkel, korabeli hirdetésekkel. Tűzött papírkötés, sérült, viseltes állapotban. (Az Egyenlőség c. jelentős magyarországi zsidó folyóirat 25 éves jubileumi száma, ritka!)
14989.

2 000 HUF
5,18
5,71

1926 Múlt és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai havi folyóirat. XVI-XVII. évfolyamok számai, 1926. febr.-1927. aug. Szerk.: Dr. Patai József. Számos fekete-fehér képpel, korabeli hirdetésekkel. Egybefűzve, helyenként sérülésekkel.
14990.

5 000 HUF
12,95
14,29

14991.

2 000 HUF
5,18
5,71

2000 Emléklap a Magyar-Izraeli Baráti Társaság által Izrael Állam megalakulásának 52. évfordulója tiszteletére rendezett ünnepségről, alkalmi bélyegzéssel, üvegezett fakeretben, 17,5x29 cm (keret: 25,5x37 cm)
14992.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF