30 db képző- és iparművészeti katalógus: Merítés a KUT-ból X., Kontraszty László, Kalmár István, Kelecsényi Csilla, Kovács Tamás, Kovásznai György, Németh Géza (3 db), Káplár Ferenc (3 db), Körösényi Tamás (3 db), stb. Kiadói papírkötés, vegyes, többségében jó állapotban
Frank János: Szabó Vladimir. Bp., 1976, Corvina, 8 p.+12 t (ofszet reprodukciók). Magyar, angol, francia, és német nyelven. Kiadói papír mappa, jó állapotban.
R. Bajkay Éva: Uitz Béla. Bp., 1977, Corvina, 12 p.+ 12 t. Magyar, angol, német és orosz nyelven. Uitz Béla műveinek 12 ofszet reprodukcióival. Kiadói karton mappában, az egyik bevezető lapon szakadással, jó állapotban.
Vegyes művészeti könyvtétel, 4 db: Perlaky: A mai élet művészete, szakadt, kopott borítóval; Kabdebó Gyula: A szobrászat története, kopott borítóval, kijáró lapokkal, az elülső tábla sérült; Az Orsz. Magyar Képzőművészeti Társulat 1900., és 1900/1. évi téli kiállításának tárgymutatói, kopott átkötött félvászon-kötések, volt könyvtári példányok. Különféle kiadásokban, változó állapotban.
Petrovics Elek: Magyar mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Gazdag (nagyrészt fekete-fehér) képanyaggal, többek közt Vaszary János, Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Berény Róbert műveivel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Kassák Lajos: Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Vál. és sajtó elé rendezte Ferencz Zsuzsa. Keszthelyi Rezső jegyzeteivel. Bp., 1978, Magvető Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány, jó állapotban