Hegyi Loránd: Avantgarde és transzavantgárde. A modern művészet korszakai. Bp.,1986.,Magvető. A borító Bak Imre munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Hegyi Lóránd (1954-) művészettörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Murádin Jenő: Mágori Varga Béla 1897-1998. Emlékkiállítás. Sepsiszentgyörgy, 2010. A szerző, Murádin Jenő (1937-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Sepsiszentgyörgy - Csíkszereda, 2010., Székely Nemzeti Múzeum - Pallas-Akadémia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Albert László. (Művészeti katalógus). Marosvásárhely, 2000, magánkiadás. Kiadói papírkötés. A művész, Albert László (1926-2006) által DEDIKÁLT példány!
Banner Zoltán: Bordi András. Bukarest, 1978, Kriterion. Fekete-fehér és színes reprodukciókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Banner Zoltán: Benczédi Sándor. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány! Bukarest, 1984, Kriterion. A művész munkáinak fekete-fehér reprodukcióival illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban
1988 Pap Gábor: Balladás képek. Népköltészetünk és az évkör. Tudománytörténeti vázlat (a Gödöllői Galéria "Balladás képek" című c. kiIállításához.) 1988. október. Gödöllő, 1988., Petőfi Sándor Művelődési Központ, 49 p.+ 2 (melléklet) t. Kiadói papír mappában.
1987 Sátántangó. Krasznahorkai László regénye alapján Tarr Béla filmje. (Filmismertető kiadvány). Bp., Budapest Film Rt., 64 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.
1978 Tarr Béla: Családi tűzfészek. Balázs Béla Stúdió. Tarr Béla 1977-ben megjelent filmjének ismertetése, kritikai elemzése. Gépirat. Tűzött papírkötés, (2)+54 p.
Lajos Kassák. Lasst uns leben in unserer Zeit Gedichte, Bilder und Schriften zur Kunst. Auswahl und Nachwort von József Vadas. Bp.,1989., Corvina. Német nyelven. Kassák Lajos műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos papír védőborítóban. A szerkesztő, Vadas József (1946-) művészettörténész, művészeti író által DEDIKÁLT példány.