Books: Architecture, Art

Number of items: 221

Mravik László: Széthullott műgyűjtemények. Magyarország kulturális öröksége szisztematikus pusztításának bemutatása véletlenül fennmaradt archív fényképek alapján. Keszthely, 1994, Helikon Kastélymúzeum. 70 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
18451.

2 800 HUF
7,25
8,00

EfZámbó István - Szerelem, élet, halál (Kärlek Liv Död). H.n., (1990), k.n.. Az 1990-ben Svédországban és a székesfehérvári Szent István Király Múzeumben rendezett kiállítás katalógusa, Ef Zámbó István műveinek reprodukcióival illusztrált. Magyar és svéd nyelven. Kiadói papírkötés.
18452.

2 000 HUF
5,18
5,71

Gerőné Krámer Márta, et alii (szerk.): Magyar építészet a két világháború között. Bp., 1981, O. M. F. Magyar Építészeti Múzeum. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
18453.

2 000 HUF
5,18
5,71

Művészettörténet sorozat 5 füzete (26, 43-44.) Bp., Gondolat - Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal.
18454.

2 000 HUF
5,18
5,71

Varga László: Görög reminiscentiák gr. Széchenyi István műveiben. Debrecen, 1931, Főbizományos. Papírkötés, kopottas állapotban.
18455.

2 000 HUF
5,18
5,71

Korga György kiállítása. H.n., é.n. (1970 k.), k.n. Fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés
18456.

1 200 HUF
3,11
3,43

18457.

1 800 HUF
4,66
5,14

18458.

1 800 HUF
4,66
5,14

1980 Képcsarnok Konfár Gyula kiállítási prospektus
18459.

1 600 HUF
4,15
4,57

Hollóné Hatos Kornélia: A kézimunkaoktatás vezérkönyve. Leánygimnáziumok, leányliceumok, és polgári leányiskolák számára. Szeged,1941., (Ablaka György-ny.), 236+9 p.+2 (színes képek: Matyi ingdíszek, az egyik kihajtható) t.+ 1 (melléklet) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. A borító Kerny István (1879-1969) fotóművész munkája (1941 Kerny.) Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, két kijáró lappal. Ritka!
18460.

Hollóné Hatos Kornélia: A kézimunkaoktatás vezérkönyve. Leánygimnáziumok, leányliceumok, és polgári leányiskolák számára. Szeged,1941., (Ablaka György-ny.), 236+9 p.+2 (színes képek: Matyi ingdíszek, az egyik kihajtható) t.+ 1 (melléklet) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. A borító Kerny István (1879-1969) fotóművész munkája (1941 Kerny.) Kiadói papí...

2 000 HUF
5,18
5,71

Magyar Művészeti Almanach az 1913. évre és színészeti lexikon L-M. XIII. évfolyam. Szerk. és kiadja: Dr. Incze Henrik. Bp., 1913, Márkus Samu-ny., 272 p. Fekete-fehér képekkel, korabeli hirdetésekkel. Kiadói egészvászon-kötés, az előzéklap kijár.
18461.

2 400 HUF
6,22
6,86

Sándor Attila: Sándor József-Attila kiállítási meghívó aláírt, benne 6 db mű reprodukció, kettőn autográf aláírással
18462.

2 400 HUF
6,22
6,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF