Uj Szakáts-könyv, mellyben külömb-külömbféle válogatott, tzifra, jó, egésséges, hasznos, tiszta, és szapora Étkeknek meg-készítése sütése és főzése a' gazdaszszonyoknak nagy hasznára leábrázoltatik. Pest, 1795, Füskúti Ifjabb Landerer Mihály, 208 (helyesen 206) p. (Hiány: címkép, táblák, a könyv végi ajánlás; ill. a köteten belül is előfordulnak laphiányok, pl.: 15-16. old.) Korabeli sérült, hiány...
Sárosi Bella: Legjobb szegedi szakácskönyv. Számos, a szöveg közé nyomott ábrával. Bp.,én.,Magyar Kereskedelmi Közlöny,(Globus-ny.), 448 p. A kötet végén korabeli reklámokkal. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót a táblákra kasírozták, 2 lapot restauráltak, (közte a címlapot) és 1 lap javított.
Z. Tábori Piroska: A Ma szakácskönyve. 2000 recept diétás ételek, olcsó és gyorsan készülő ételek, weekend főzés, nyers ételek. A diétás étrendet összeállította: Vincze Jenő. III. kiadás. [Bp., 1936.], Dante,(Fővárosi-ny.), 632 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói javított kartontokkal, a gerincen és a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
Kugler [Henrik] Géza: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi czukrászat. Híres magyar és francia szakácsművészek nyomán, számos képpel. Írta: - -. Bp., ,Rozsnyai Károly, (Neuwald Illés-ny.), 509+1 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, de belül a lapok épek, tiszták. 1922-es ajándékozási sorokkal.
Sütemények és tészták könyve. Gyakorlatilag kipróbált utmutatások. Gazdaasszonyok Könyvtára I. köt. Bp., 1911., Bercsényi Nyomda Rt., 125+3 p. Korabeli reklámokkal. Egészvászon-kötés, számos ceruzás bejegyzéssel, jegyzettel, kopott borítóval.
Mohácsy Mátyás - Porpáczy Aladár: A körte termesztése és nemesítése. Függelékben: A birs termesztése. Bp., 1958, Mezőgazdasági Kiadó. Harmadik, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, néhány foltos lappal.