Vegyes kertészeti könyvtétel, 4 db: Illés Lajos: Gyümölcsvédelem, Kardos Árpád: Konyhakertészet, Gyümölcstermelési és gyümölcsfavédelmi útmutató. Összeáll.: Mahács Mátyás és Husz Béla, A fajtaborsó vetőmagtermesztése. Különféle kiadásokban. Nagyrészt papírkötésekben, változó állapotban.
Jávorka Sándor-Csapody Vera: Erdő mező virágai. A magyar flóra színes kis atlasza. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó. Második, javított kiadás. Kiadói félvászon-kötés. Iskolai ajándékozási sorokkal, Bujdosó Alpár (1935-2021) soproni erdőmérnök hallgató, későbbi költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére.
Brillat-Savarin, [Jean Anthelme]: Az ízlés fiziológiája. Ford.: Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella. Bp., 1986, Múzsák, 303+(1) p. Az 1912-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, kis kopásnyomokkal, a borítón sérülésnyommal, intézményi bélyegzőkkel.
John Brookes: Kertek könyve. A szép és hasznos kert kialakításának, fenntartásának kézikönyve. Bp., 1992., Kossuth. Színes fotókkal, rajzokkal illusztrálva. Kiadói kartonált- papírkötés. Jó állapotban. 2. kiadás
A Föld ajándéka I-II kötete: Fokhagyma. Paradicsom. A legjobb receptek- vásárlási tanácsok. Officina Nova. Bp., 1992. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.