5 000 HUF
Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen I. köt.: Harcom a békéért. München, 1923, Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Első magyar nyelvű, emigrációs kiadás. Átkötött álbordás aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, benne: Istokovits Kálmán (1898-1990): Dr. Diósszilágyi Sámuel könyve, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8,5x10,5 cm. Diósszilágyi Sámuel (1882-1963) belgyógyász, tüdőgyógyász, makói kórházi főorvos.