Márki Sándor - Beksics Gusztáv: A modern Magyarország (1848-1896). A Magyar Nemzet Története X. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, kihajtható mellékletekkel (facsimile kéziratok, dokumentumok, stb.) Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón és gerincen kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappa...
Robert Lacey: God Bless Her! Queen Elizabeth, The Queen Mother. London, 1987, Century. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb ázásnyommal, egyébként jó állapotban.
Bana József (szerk.): Piroslámpás évszázadok.. Győr, 1999, Győr Megyei Jogú Város Levéltára, 154 p. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Prostitúció története különböző városokban és régiókban (Győr, Sopron, Pécs, Keszthely, Budapest, Heves). Kiadói papírkötésben.
Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. I-II.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór. Bp., 1888, Ráth Mór, 4+IV+351 p.+ 6 t. + 423+II p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
Apponyi Albert: Élmények és emlékek. Sajtó alá rendezte: Jánoky-Madocsány Sarolta. Bp.,(1933.), Athenaeum, 263 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Simon Sebag Montefiore: Sztálin. A Vörös Cár udvara. Fordította Király Róbert. Pécs, 2009, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Denise Schmandt-Besserat: Before Writing Vol. I. From counting to cuneiform. Foreword by William W. Hallo. Austin, 1992., Texas Press. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Kiszely István: A magyarok eredete és ősi kultúrája. I-II. köt. Bp.,2000, Püski. Bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gerhard Péter: Deszkafalak és potyavacsorák. Választói magatartás Pesten a Tisza Kálmán - korszakban. DEDIKÁLT! Korall Társadalomtörténeti Monográfiák 10. Bp., 2019., KORALL. Kiadói kartonált papírkötés.
- Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I. és II. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854,Emich, 2+7-132 p.+ 5 t (litográfiák).; 4+160 p.+6 t. Gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az a címlap és az utána következő (7/8.) lap kijár, néhány lapon bejegyzéssel, három lap sé...