Juhász Ferenc: Harc a fehér báránnyal. A szerző, Juhász Ferenc (1928-2015) által által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1965., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott, kissé szakadt papír védőborítóban.
Bánfi Zsigmond: Tanulmányok. Beöthy Zsolt előszavával. Bp., 1895, Singer és Wolfner, VIII+287+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, festett lapélekkel.
P. Gulácsy Irén: A kállói kapitány I-II. köt. Regény. [Egykötetben.] Bp., 1934., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
Vaszary Gábor: Monpti. A szerző által aláírt példány! Bp., 1934, Káldor, 320 p. Első kiadás. A szerző rajzaival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, kopott borítóval, laza fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
[Ebers, Georg (1837-1898)] Ebers György: A nővérek. I-II. köt. Ford.: Kacziány Géza. Bp., 1898, Légrády. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, foltos borítókkal, az I. kötet végén több lap kijár.
Jókai Mór 2 műve (3 kötet): A véres kenyér; A gazdag szegények I-II. köt. Olcsó Jókai 108., 203-204., 205-207. sz. Bp., é.n. (cca 1910-1920), Révai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, az egyik kötet borítója tintafoltos.
Magyar Könyvtár kolligátum: Edmondo De Amicis: A bor és egyéb apróságok; Sardou - Najac: Váljunk el!; A magyarok tetteiről (Béla király névtelen jegyzőjének könyve); Arany János válogatott balladái; Kisfaludy Károly válogatott költeményei; Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem. Bp., é.n. (cca 1890-1900), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, helyenké...
Vörös a nap félkorongja. Az új-görög nép legszebb dalai és balladái. Fordította Samu János. Trencsényi Waldapfel Imre előszavával. (Bp.), (1949)Franklin. 32 p. Sérült papíkötésben.