1 000 HUF
Mikszáth Kálmán: Tavaszi rügyek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1903, Révai Testvérek (Pallas-ny.), (4)+214+(1) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.