Deréky Pál: A vasbetontorony költői. Magyar avantgárd költészet a 20. század második és harmadik évtizedében. A szerző, Deréky Pál (1949-) irodalomtörténész által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Irodalomtörténeti Füzetek 127. Bp., 1992., Argumentum. Kiadói papírkötés.
Ágoston Vilmos: Húzd a himnuszt, ne káromkodj! A szerző, Ágoston Vilmos (1947-2022) író, esszéíró, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1989., Szépirodalmi. Kiadói papírkötés.
Botár Attila: Időkerülő/Széki László: Madárjóslat. A szerző, Botár Attila (1944-2019) költő, műfordító, pedagógus, könyvtáros által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Veszprém [1981],Veszprém m. Tanács VB. Művelődési Osztálya. Kiadói papírkötés.
Pinczési Judit: Lombja van a csöndnek. - - versei. A szerző, Pinczési Judit (1947-1982) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1982., Magvető. Kiadói papírkötés
Kocsis Gábor: Az időtlenség kőszilánkja. A szerző, Kocsis Gábor/ Tunyogi Csapó Gábor (1932-2010) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Szeged, 1991, Szerzői. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés.
Végh Piroska: Aranyvályú. Versek. műfordítások. DEDIKÁLT! A címlap illusztrációját G. Szabó Kálmán metszette fába. Debrecen, 1935., Nagy Károly, 62+2 p. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval.
Nagy Adorján: Az ember tragédiája és a színész. A szerző, Nagy Adorján (1888-1956) "Dóri bácsi" által DEDIKÁLT példány. Színpad Könyvtára 5. Bp., 1936., Színpad,(Kecskeméti, Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel.