Bessenyei György: Magyarországnak törvényes állása II. Magyar Irodalmi Ritkaságok 56. sz. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 70 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, felvágatlan példány. A borítón "Jobbágy" bélyegzéssel.
Thomas Mann: Halál Velencében. Novella. Ford.: Lányi Viktor. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 109 p. Első kiadás. A borító Major Henrik munkája. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Weiser Ferenc: Watomika, az utolsó delawar főnök. Ford.: Beluscsák István. Bp., 1938, Korda Rt., 69+(1) p. A borító és az illusztrációk Pál György munkái. Kiadói félvászon-kötés, viseltes állapotban, laza fűzéssel, foltos.
Petőfi Sándor válogatott költeményei. Magyarázta: Dr. Badics Ferenc. I. rész: Lyrai költemények. Bp., 1902, Athenaeum, VII+(1)+185 p. Második, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, helyenként kisebb foltokkal, "Tanári tiszteletpéldány" bélyegzéssel.
Napoleon Hill, Ross Cornwell: A teljes gondolkodj és gazdagodj. Bp., 2021, Édesvíz. Kiadói műbőrkötés, előzéklapon ajándékozási sorokkal, máskülönben jó állapotban.
Vörösmarty lyrai költeményei I-II. köt. Rendezte s életrajzzal bevezette: Gyulai Pál. Bp., én., Méhner Vilmos. Az I. kötetben a költő arcképével. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerincekkel.
Márton László: Koestler, a lázadó. A szerző, Márton László (1934- ) író, szerkesztő, a Magyar Műhely egyik szerkesztője (1962-1973) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2006., Pallas. Kiadói kartonált papírkötés.
Kabdebó Lóránt: A háborúnak vége lett. A szerző, Kabdebó Lóránt (1936-2022) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1983., Kozmosz. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé hiányos papír védőborítóban.