Ballagi Mór: Új teljes magyar és német szótár, tekintettel az egyes szók helyes kiejtésére, [...] a természettudományokban, az új törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Magyar-német rész. Pest, 1867, Heckenast Gusztáv, VIII+723 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos lapokkal.
1912 Uj Idők. Szépirodalmi, művészeti és társadalmi képes hetilap. Szerk.: Herczeg Ferenc. XVIII. évfolyam, II. kötet (27-52. sz., 1912. márc. 31. - szept. 22.) Bp., 1912, Singer és Wolfner (Budapesti Hirlap-ny.), (4)+668 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón kisebb kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.
Robert M. Edsel - Bret Witter: Műkincsvadászok. Szövetséges hősök, náci tolvajok és a történelem legnagyobb kincsvadászata. Ford.: Kelemen László. Bp., 2014, Libri. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Méliusz József: Város a ködben. Bp.,1982,Szépirodalmi. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Méliusz József (1909-1995) erdélyi író, költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány
Bánffy Miklós: Erdélyi történet kötetei: Megszámláltattál. II. köt.; II. rész: És hijjával találtattál I-II. köt. Nem teljes. Kolozsvár,én.,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötések.