Székács Emlékkönyv. Székács József születésének százéves, a gyámintézetnek félszázados, a theol. akadémiának harminc éves emlékünnepe alkalmából. Pozsony-Budapest, 1912, Magyarhoni Ágostai Hitvallású Evang. Keresztyén Egyetemes Egyház Theol. Akadémiának Székács József-Köre, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomdája. 568p. Kiadói, szélein szakadozott egészvászon kötés, festett lapélekkel.
Szabó Richárd: Ady Endre lírája. Írások Ady Endréről. Bp., 1945, Ady Könyvkiadó. Átkötött egészvászon kötésben, benne az eredeti sérült papírborítóval.
Brisits Frigyes: Bitter Illés, az igazgató. A Szent Imre Gimnázium első igazgatója. Bp., 2008, Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Fekete István: Ködös utak. Válogatott elbeszélések és kisregények. Bp., 1979, Szépirodalmi Könyvkiadó. 686p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A védőborítón kis szakadással, ragasztással.
Vegyes statisztikai tétel, 3 kötet: Statisztikai adatforrások. Bibliográfia 1998-2000. Bp., 2002.,KSH. Kiadó papírkötés; Varga Gyula (1853-1929) műveinek válogatott bibliográfiája. Nagy Magyar Statisztikusok 19. Bp., 2006.,KSH. Kiadó papírkötés; Magyar közgazdasági és statisztikai irodalom bibliográfia. Bp., 1971.,KSH. Kiadó papírkötés;
Kalevala, a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikéket írta: Vikár Béla. Akseli Gallen-Kallela képeivel illusztrált. Bp., 1935., La Fontaine Irodalmi Társaság (Vác, Kapisztán-ny.), 8+333 p. Második, jubileimi kiadás. Kiadó papírkötés, szakadozott borítószélekkel, foltos.
Békés István: Új magyar anekdotakincs. A századfordulótól a felszabadulásig. Bp., 1962, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kötéssel.