Váli Éva: Árkos üzenete egy világpolgárnak. Beszélgetés gróf Jankovich-Bésán Andrással életútjáról. (Utak, tájak, emberek 5). Csíkszereda, 2008, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés. Jankovich-Bésán András által DEDIKÁLT.
Vitéz György: Az ájtatos manó imája. Összegyűjtött versek. A szerző, Vitéz György (1933-2009) Kassák Lajos-díjas avantgárd költő, író által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. A Nyugati Magyar Irodalom Gyöngyszemei I. Bp., 1991, Életünk Könyvek. Ifj. Feszt László rézkarcával illusztrált: Ifj. Feszt Lá...
cca 1930 Titkok könyve I. füzet. Szerk.: Professor V. Rolf. Pestújhely,én., Németi Elemér, 32 p. Bűvész-füzetke. Ritka! Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kijáró lapokkal.
Puskin[,Alekszandr Szergejevics]: Anyégin Eugén. Bérczy Károly fordítása. Bp.,én., Franklin, 232 p. A könyvet díszítő rajzok Vadász Endre munkái. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett felső lapélekkel, kis kopásnyomokkal. Számozott (188./600) példány.
Papp Tibor: Vendégszövegek (n). Összegyűjtött versek és vizuális költemények 1957-2002. Bp., 2003., Ister. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alak...
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói sz...
Füry Lajos: A bécsi színjáték. San Francisco-Washington-München, 1975, Mikes Kelemen Könyvkiadó, 853 p. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző által DEDIKÁLT példány!
Tűz Tamás: Válogatott versek. Toronto, 1972, Amerikai Magyar Írók. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban.