Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Karinthia és Krajna. Bp., 1891, M. Kir. Államnyomda, XII+512 p. + 1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, két laza lappal, a laza lapok a kötésnél sérültek, egy tábla hiányzik.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben X. kötet: Tirol és Voralberg. Bp., 1893, M. Kir. Államnyomda, XII+594 p. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső táblán sérülésnyommal, egy hiányzó táblával.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XI. kötet: Csehország (I. rész.) Bp., 1894, M. Kir. Államnyomda, XII+612 p.+1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, sérült gerinccel, két hiányzó lappal (3/4, 5/6) és hiányzó táblával.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XII. kötet: Csehország (II. rész.) Bp., 1896, M. Kir. Államnyomda, XII+680 p.+1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a könyv kötése laza, sérült, kissé foltos lapokkal.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XIV. kötet: Morvaország és Szilézia. Bp., 1897., M. Kir. Államnyomda, XVI+728 p.+ 1 t. Gazdag egészoldalas, és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, megviselt állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XXI. kötete: Szent István Koronája országainak VIII. kötete: Horvát-Szlavonország. Bp., 1901, M. Kir. Állami Nyomda,XII+2+574+2+14 (utószó) p. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel és címkékkel.
Kertész Róbert (1901-1960): Feltámad a félhold I-II. köt. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 1-160 p.,2+161-347+1 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Egészoldalas és szövegközti térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az I. kötetben az elülső szennylap és a címlap kijár.
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén. Vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. 83 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1929], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép) + 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben,...
[Howard Carter (1874-1939) - Arthur Cruttenden Mace (1874-1928)] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: Tut-Ankh-Amen sírja. Fordította: Dr. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1929], Franklin, 1 t. +169+1 p.+62 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, két tábla kötését (64-65 oldal között) javították és az egyik kijár, de e...
Grandpierre Edit: A kolozsvári Szent Mihály templom. Kolozsvár, 1936., Minerv-ny., 45+1 p. + 9 t. Szövegközti képekkel és ábrákkal illusztrált. A borít Jeges Ernő munkája. Kiadói félvászon kötés.
Poór János: A hajdúvárosok gazdasági és társadalmi helyzete (1607-1720). Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 9. Debrecen, 1967, Alföldi Nyomda. Kiadói papírkötés.