Historical documents, manuscripts

Number of items: 113

cca 1930-1970 Vegyes papírrégiség tétel, össz. kb. 17 db, többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és kisebb részben fia, Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátor hagyatékából: Levelek (többek közt a Római Fürdőtelep Egyesülettől), okmányok, névjegyek (Solymári Walkó László szobrász- és festőművész; Ryzmann Károly, Meteor Kőipari Rt. igazgatója). Átnézésre érdemes anyag!
12938.

4 000 HUF
10,36
11,43

12939.

19 000 HUF
49,22
54,29

1931-1966 Gergely Pál (1902-1982) könyvtáros, irodalomtörténész (ill. családja) részére írt képes levelezőlapok, össz. 34 db
12940.

1 600 HUF
4,15
4,57

1932 Magyar Vadászújság részére szóló levél felvilágosítás ügyben, a hátoldalán a válaszlevéllel.
12941.

1 000 HUF
2,59
2,86

1933 5 részvétnyilvánító levél Sárdy Brutushoz (1892-1970), festőművész, restaurátorához, édesanyja halála után, egyiken több aláírással. Mind eredeti borítrékban.
12942.

3 000 HUF
7,77
8,57

12943.

1 000 HUF
2,59
2,86

1936 Budapesti Hírlap fejléces gépelt levele, benne: "Igen becses levelére mély tisztelettel értesítjük, hogy a Budapesti Hirlap a kormány kimondott félhivatalos lapja lett, korlátolt terjedelemben, mellékletek nélkül jelenik meg." Borítékkal.
12944.

1 200 HUF
3,11
3,43

Cca. 1936. Irredenta Történelem jegyzetfüzet, kopásokkal.
12945.

1 200 HUF
3,11
3,43

1936-1940 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus adóívei, 6 db
12946.

8 000 HUF
20,73
22,86

1938 Kanyó Béla (1898-1964) szegedi orvos, egyetemi tanár saját kézzel írt levele és eljegyzéséi értesítője Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, borítékkal. + 1922 Kanyó Béla levele Sárdy Brutus édesanyja részére, "Kedves Mama" megszólítással, Sárdy Brutus részére szóló borítékkal.
12947.

4 200 HUF
10,88
12,00

1940 Miniatűr leporelló az erdélyi bevonulás fotóival, rajtuk a különböző városokban (Nagyvárad, Szatmárnémeti, Kolozsvár, stb.) rendezett katonai díszszemlék, Horthy Miklós kormányzó, 35M kisharckocsi, stb. Összesen 20 db képpel, kompletten, nemzetiszínű szalaggal, középen hajtásnyommal, az egyes képek mérete: 4x2,5 cm. Korabeli "Turul biztonsági gyújtó" gyufásdobozban.
12948.

3 000 HUF
7,77
8,57
19

cca 1940 Váradyné György Ágnes rendező levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz amelyben egy 400 éves flamand festményről ír. Két kézzel írt oldal, eredeti fejléces borítékban
12949.

2 000 HUF
5,18
5,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF