cca 1930-1970 Vegyes papírrégiség tétel, össz. kb. 17 db, többségében Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és kisebb részben fia, Sárdy Lóránt (1931-2014) restaurátor hagyatékából: Levelek (többek közt a Római Fürdőtelep Egyesülettől), okmányok, névjegyek (Solymári Walkó László szobrász- és festőművész; Ryzmann Károly, Meteor Kőipari Rt. igazgatója). Átnézésre érdemes anyag!
1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultú...
1933 5 részvétnyilvánító levél Sárdy Brutushoz (1892-1970), festőművész, restaurátorához, édesanyja halála után, egyiken több aláírással. Mind eredeti borítrékban.
1936 Budapesti Hírlap fejléces gépelt levele, benne: "Igen becses levelére mély tisztelettel értesítjük, hogy a Budapesti Hirlap a kormány kimondott félhivatalos lapja lett, korlátolt terjedelemben, mellékletek nélkül jelenik meg." Borítékkal.
1938 Kanyó Béla (1898-1964) szegedi orvos, egyetemi tanár saját kézzel írt levele és eljegyzéséi értesítője Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, borítékkal. + 1922 Kanyó Béla levele Sárdy Brutus édesanyja részére, "Kedves Mama" megszólítással, Sárdy Brutus részére szóló borítékkal.
1940 Miniatűr leporelló az erdélyi bevonulás fotóival, rajtuk a különböző városokban (Nagyvárad, Szatmárnémeti, Kolozsvár, stb.) rendezett katonai díszszemlék, Horthy Miklós kormányzó, 35M kisharckocsi, stb. Összesen 20 db képpel, kompletten, nemzetiszínű szalaggal, középen hajtásnyommal, az egyes képek mérete: 4x2,5 cm. Korabeli "Turul biztonsági gyújtó" gyufásdobozban.
cca 1940 Váradyné György Ágnes rendező levele Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátorhoz amelyben egy 400 éves flamand festményről ír. Két kézzel írt oldal, eredeti fejléces borítékban