1941-1944 Die Kunst im Deutschen Reich. (Művészet a Harmadik Birodalomban). Német nyelvű művészeti folyóirat 17 száma. München, Zentralverlag der NSDAP (Franz Eher Nachf.) Rendkívül gazdag, fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, sérült borítókkal.
Kolozsváry Marianna: Modern magyar művészet a Kolozsváry-gyűjteményben. Modern Hungarian Art in the Kolozsváry-Collection. Moderne ungarische Kunst in der Kolozsváry - Sammlung. Bp., 1998., Kolozsváry Gyűjtemény Alapítvány - Műcsarnok, 331+4 p. Magyar, angol, német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált, közte: Anna Margit, Barcsay Jenő, Bálint Endre, Borsos Miklós, Deim Pál, Egry József, Farkas ...
Egri csillagok. Szász Endre grafikái. Tanulmány, képszöveg: Nemeskürty István, bev. Várkonyi Zoltán. Bp., 1969, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kartonált papírkötésben, szakadozott papír védőborítóval, Szász Endre filctollas GRAFIKÁJÁVAL ÉS ALÁÍRÁSÁVAL
Architektúra sorozat 20 kötete. Szerk.: Majos Máté. Közte: Juhász László: Alexander Bodon; Szilágyi István: Arisz Konsztantinidisz; Moravánszky Ákos: Antoni Gaudí; Kubinszky Mihály: Adolf Loos; Nagy Elemér: Erik Gunnar Asplund; Nagy Elemér: Le Corbusier; Preisich Gábor: Walter Gropius; Máté Pál: Richard Neutra; Major Máté: Pier Luigi Nervi; Kósa Zoltán: Kenzo Tange; Gábor Eszter: A CIAM magyar c...
BME Városépítési Tanszék ábragyűjtemény I. 1970. Összeáll.: Bodnár László és Meggyesi Tamás. Bp., 1970., BME. Gazdag képanyaggal, ábrákkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, foltos. Megjelent 300 példányban.
Surrealismi - Surrealism. (Kiállítási katalógus). Punkaharju, 1987, Retretti Art Centre, 150 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Finn és angol nyelven. Kiadói papírkötés. / Exhibition catalogue, in Finnish and English language.