Híres festők - Az életük, ihletőik és műveik. Művészeti folyóirat 5 db száma (1., 26., 27., 28., 36.) Bp., Eaglemoss Hungary. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés.
Horváth Vera: Görög Istenek Indiában. Gandhára művészete. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 15. Bp., 1977., Akadémiai Kiadó, 167+1 p + 12 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák, közte egy térképvázlattal) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Magyar Nemzeti Galéria: Vaszary János (1867-1939) Rajzai és akvarelljei. Kiállítási katalógus. 1976. Rendetze: Haulisch Lenke. Felelős kiadó: Nemes Iván igazgató. Készült a Népművelési Propaganda Iroda nyomdájában. Felelős vezető: Vymeták Ferenc. Fekete-fehér reprodukciókkal. Papírkötésben. Ázásnyomokkal.
Csúcs Ferenc szobrászművész kiállítása. A katalógust szerk.: Krómer Ágnes. Bp., 1995, Corvin Művelődési Ház. Kiadói papírkötés. A művész, Csúcs Ferenc (1905-1999) által aláírt példány!
Cogniat, Raymond: Cézanne. Amsterdam-Leipzig, 1939, Pantheon Akademische Verlagsanstalt, 112 p. Számos fekete-fehér és színes reprodukcióval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, kis sérüléssel, belül jó állapotban.
Szabolcs-Szatmár megyei családi ház tervek 1989. A magánlakásépítés ajánlott tervei. Bp., 1989.,Építésügyi Tájékoztatási Központ. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötések.
Bács Kiskun Megyei Családiház tervek I-II. köt. Tájékoztató tervgyűjtemény. Összeáll.: Sági Károly, Csizmás Ferenc. Kecskemét, 1973-1974., Bács-Kiskun m. Tanács VB. ÉKV Osztály - Bács-Kiskun m. Tervező Vállalat. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + ÉVM CPB Ajánlott tervek kísérleti épületek tervgyűjteménye. Összeáll.: S: Szénási Katalin. Bp.,1975., Építésügyi Tájékoztatási Központ. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással. Megjelent 1000 példányban.