Books: Architecture, Art

Number of items: 248

Művészeti hetek. Pécs 1941 január 4 - február 3. Bp.,1941,Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
18708.

1 200 HUF
3,11
3,43
Walter Ernő - Novák László: A színek világa. Grafikai művészetek könyvtára V. Bp., 1927, Világosság-ny., 119+(1) p. + 21 t. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, az elülső szennylap hiányzik.
18709.

1 800 HUF
4,66
5,14
Gustave Courbet (1819-1879). Les Peintres Illustres. Paris, [1908], Pierre Lafitte et Cie. Egészoldalas, színes reprodukciókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval. A belső kötéstáblán Benedek Elek (1859-1929) író ex libris-szével.
18710.

1 200 HUF
3,11
3,43
Hanna Dornik-Eger: Albrecht Dürer und die Graphik der Reformationszeit. A szerző, Hanna Dornik-Eger által ALÁÍRT példány. Schriften der Bibliothek des Österreichischen Museums für angewandte Kunst 2. Wien, 1969, Österreichisches Museum für angewandte Kunst. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18711.

3 600 HUF
9,33
10,29
1949 A Litográfia feltalálásának 150 éves jubileuma alkalmából rendezett kiállítás katalógusa
18712.

1 800 HUF
4,66
5,14
Tore/Türme und Brunnen aus vier Jahrhunderten deutscher Vergangenheit. (Die blauen Bücher). Königstein im Taunus, 1954, Karl Robert Langewiesche Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
18713.

2 200 HUF
5,70
6,29
Hekler Antal: Pheidias művészete. Művészeti Pantheon. Bp., 1922, Pantheon (Globus-ny.), 46+(2) p.+ 8 t. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Átkötött egészvászon-kötésben, néhány felvágatlan lappal.
18714.

1 000 HUF
2,59
2,86
18715.

2 000 HUF
5,18
5,71
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989., Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
18716.

4 200 HUF
10,88
12,00
1968 Fotóművészet, a Magyar Fotóművészek Szövetsége negyedévi folyóirata, XI. évf. 1-4. sz. (teljes évfolyam). Szerk.: Rozgonyi Iván. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, az egyik szám kissé sérült borítóval.
18717.

1 600 HUF
4,15
4,57
Tény-Kép. A magyar fotográfia története 1840-1981. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Szilágyi Gábor. Bp., 1981, Műcsarnok. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
18718.

1 200 HUF
3,11
3,43
Gyermelyi Művésztelep. Szerk.: Stark István. H.n., é.n., Széchényi Művésztelep Alapítvány, 51+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
18719.

1 200 HUF
3,11
3,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF