Művészeti hetek. Pécs 1941 január 4 - február 3. Bp.,1941,Országos Irodalmi és Művészeti Tanács. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
Walter Ernő - Novák László: A színek világa. Grafikai művészetek könyvtára V. Bp., 1927, Világosság-ny., 119+(1) p. + 21 t. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, az elülső szennylap hiányzik.
Gustave Courbet (1819-1879). Les Peintres Illustres. Paris, [1908], Pierre Lafitte et Cie. Egészoldalas, színes reprodukciókkal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval. A belső kötéstáblán Benedek Elek (1859-1929) író ex libris-szével.
Hanna Dornik-Eger: Albrecht Dürer und die Graphik der Reformationszeit. A szerző, Hanna Dornik-Eger által ALÁÍRT példány. Schriften der Bibliothek des Österreichischen Museums für angewandte Kunst 2. Wien, 1969, Österreichisches Museum für angewandte Kunst. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Tore/Türme und Brunnen aus vier Jahrhunderten deutscher Vergangenheit. (Die blauen Bücher). Königstein im Taunus, 1954, Karl Robert Langewiesche Verlag. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Hamvas Béla-Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989., Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották.
Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
1968 Fotóművészet, a Magyar Fotóművészek Szövetsége negyedévi folyóirata, XI. évf. 1-4. sz. (teljes évfolyam). Szerk.: Rozgonyi Iván. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, az egyik szám kissé sérült borítóval.
Tény-Kép. A magyar fotográfia története 1840-1981. (Kiállítási katalógus). Szerk.: Szilágyi Gábor. Bp., 1981, Műcsarnok. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopottas borítóval.
Gyermelyi Művésztelep. Szerk.: Stark István. H.n., é.n., Széchényi Művésztelep Alapítvány, 51+(1) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.