Lugossy Mária: A létezés formái. The forms of existence. A szerző, Lugossy Mária (1950-2012) Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvös-, szobrász-, üvegtervező- és éremművész, érdemes művész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2011., Iparművészeti Múzeum. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Christa Bartesch - Hajógyári sziget. Bp., 1998, Fox Kft. Szelényi László és Wolfgang Bartesch fotóival illusztrálva. Német és angol nyelvű bevezetővel. Kiadói papírkötés. Christa Bartesch festőművész, az art quarter budapest alapítója által DEDIKÁLT.
Lübke, Wilhelm: Grundriss der Kunstgeschichte. I-II. köt. [Egy kötetben]. Stuttgart, 1882, Ebner & Seubert, XVII+390 p., VIII+447+(1) p. Német nyelven. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval. Korabeli díszes, aranyozott félbőr-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült, kopottas gerinccel
Banner Zoltán: Erdélyi magyar művészet a XX. században. Bp., 1990, Képzőművészeti Kiadó. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Kisplasztikai és éremművészeti katalógus, össz. 5 db: VI. Budapesti Nemzetközi Kisplasztikai kiállítás, '84, Műcsarnok; Országos Érembiennálé Sopron I. és II. stb. Mind kiadói papírkötés.
Robert Longo: The Freud Drawings. Bielefeld, 2002., Kerber Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Pásztor Vera: Az én kék madaram. Bp., 2002., Magyar Nemzeti Balett Alapítvány. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány, a hátsó tábla sérült.