Books: Architecture, Art

Number of items: 248

Jászai Mari emlékiratai. Sajtó alá rendezte: Lehel István. Rajzokkal ellátta: Haranghy Jenő. Bp., [1927], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 236 p.+ 5 t. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott félbőr-kötés, kopott,
18576.

3 000 HUF
7,77
8,57

A szépművészetek könyve. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1940, Pesti Hírlap Rt., 1184 p. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, eredeti szakadt kiadói papír védőborítóban.
18577.

3 000 HUF
7,77
8,57

Rippl-Ronai "le Nabi Hongrois" und seine Freunde Bonnard, Denis, Maillol, Toulouse-Lautrec, Vuillard. Ausstellung vom 18. November 1993 bis 29. Januar 1994. Bréma, (1993), Kunsthandel Wolfgang Werner KG. Német nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Bonnard, Maillol, Toulouse-Lautrec műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált, ritka kiállítási katalógus. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban, első lapon apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
18578.

Rippl-Ronai "le Nabi Hongrois" und seine Freunde Bonnard, Denis, Maillol, Toulouse-Lautrec, Vuillard. Ausstellung vom 18. November 1993 bis 29. Januar 1994. Bréma, (1993), Kunsthandel Wolfgang Werner KG. Német nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Rippl-Rónai József, Bonnard, Maillol, Toulouse-Lautrec műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált, ritka kiállítási katalógus. Kiadói...

5 000 HUF
12,95
14,29

18579.

6 000 HUF
15,54
17,14

Almásy Aladár 1993-94. (Kiállítási katalógus). Dienes Judit fotóival. (Bp., 1994), Sieg-Mont. Almásy Aladár műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
18580.

5 000 HUF
12,95
14,29

Pauer. Pauer Gyula műveinek jegyzéke. Bp., 2005. Műcsarnok. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18581.

5 000 HUF
12,95
14,29

Marosán Gyula: A lehulló faleveleken üzenem. Képversek Toronto, 1990, k.n. Kiadói papírkötés.
18582.

5 000 HUF
12,95
14,29

Voit Pál: Az egri főszékesegyház. Eger, 1934, Egri Keresztény Sajtószövetkezet Könyvkereskedése, 103+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Eredetileg dedikált címlappal, azonban a címlap felét kitépték.
18583.

5 000 HUF
12,95
14,29

Amit a műemlék-kérdésről mindenkinek tudni kell. Idegenforgalmi Szaktanfolyam. Összeáll.: Hevesy Sándor.  Az összeállító, Hevesy Sándor (1902-1985) építészmérnök által Genthon István (1903-1969) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Kézirat. Bp., 1959., Hevesmegyei Tanács Idegenforgami Hivatala, 80 p. Kiadói papírkötés, foltos.
18584.

4 600 HUF
11,92
13,14

Sántha Imre: Csíkdánfalvi fazekasság. A szerző által DEDIKÁLT példány. Csíkszereda, 1974., Hargita Megye Szocialista Művelődési és Nevelési Bizottság - Népi Alkotások és Műkedvelő Tömegmozgalom Irányító Központja, 1+34 p.+7 t.+1 p. Kiadói kopott papírkötés.
18585.

4 000 HUF
10,36
11,43

18586.

5 000 HUF
12,95
14,29

Nagy Virgil műegyetemi tanár építészettörténeti előadásai, 2 mű egy kötetben: Waelder Gyula: Nagy Virgil A görög és római építés alaktana c. előadásának vezérfonala. Bp., 1920, Németh József, 45+(1) p. + Lechner Jenő: - - Az ókori építés története c. előadásának vezérfonala. Bp., 1918, Németh József, 104+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, hiányos gerinccel, ex libris-szel. (Ritka!)
18587.

Nagy Virgil műegyetemi tanár építészettörténeti előadásai, 2 mű egy kötetben: Waelder Gyula: Nagy Virgil A görög és római építés alaktana c. előadásának vezérfonala. Bp., 1920, Németh József, 45+(1) p. + Lechner Jenő: - - Az ókori építés története c. előadásának vezérfonala. Bp., 1918, Németh József, 104+(1) p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli félvászon-kötésben, hiányos gerin...

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF