Janus Pannonius - Pannónia dicsérete. Kiss Ilona művészkönyve. Bp., 2002, OSZK (Vác, Nalors Grafika-ny.) Janus Pannonius híres epigrammájának spanyol, latin, francia, angol, magyar és német nyelvű szövegével, Kiss Ilona szitanyomatával. Pergamen / papír, kiadói fa díszdobozban. Számozott (24./39), a művész, Kiss Ilona (1955- ) által aláírt és dedikált példány!
Kurt Moreck: Korunk erkölcsei - Társadalmunk nemi élete és erotikája. Budapest, é.n., Orbis Kiadó egészvászon kötésben + ugyanez a könyv német kiadásban
Rembrandt 400. Rézkarcok és rajzok. Etchings and drawings. A kiállítást rendezte és a katalógust írta: Gerszi Teréz. Bp., 2006, Szépművészeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
Hekler Antal: Antik művészet.; A magyar művészet története.; Az újkor művészete. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége-Magyar Könyvbarátok. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, az egyik borítón kopott, a gerincek fakók, de egyébként jó állapotban.
Hafner Zoltán (szerk.): Jovánovics. A szöveget válogatta és gondozta: Földényi F. László. Bp., 1994, Corvina. Reprodukciókkal, Jovánovics György műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
10 db fotográfia témájú könyv és kiadvány: Szelényi Károly: Pécs és Baranya - A magyar mediterráneum; Magyar Fotográfia '93; Fényképezés korszerűen; stb.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp.,1908, Grill Károly, XX+439 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapon kis szakadással, az előzéklapon Miksa Sándor budapesti rendőrkapitány névbejegyzésével.