Magyar filmesek a világban. Hungarians in Film. Szerk.: Gelencsér Gábor. Bp., 1996, Magyar Filmunió. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Musée d'Orsay. Die Meisterwerke der Kunst des 19. Jahrhunderts. Párizs, 2006, SFPA. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, német nyelvű katalógus. Kiadói kartonált papírkötés.
Kortárs magyar művészet 2018. (Bp.), 2019, Nemzetstratégiai Kutatóintézet. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Borsos Mihály: ,,Legendárium." Századvégi arcképcsarnok. - - fotográfiái. Felelős kiadó: Bereczky Lóránd. A Magyar Nemzeti Galéria Kiadványai 1999/2. Bp., 1999, Magyar Nemzeti Galéria - Pannon GSM. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A művész, Borsos Mihály (1956- ), és a felelős kiadó Bereczky Lóránd (1940-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány.
Séta a pénz palotájában. A Magyar Nemzeti Bank és műemlék épülete. Bp., 2008, Magyar Nemzeti Bank. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Die kleine Wohnung. In der Ausstellung Heim und Technik Muenchen 1928. 21 Wohnungen in Grundrissen, Vogelschaubilder u. Erläuterungen. Einführung "Das ideale Heim" von Prof. O[tho] O[rlando] Kurz. München, 1928., Georg D. W. Callwey, 68 p. Német nyelven. Szövegközti ábrákkal. Átkötött félvászon-kötésben.
Carl Burckhardt: Rodin und das plastische Problem. Hrsg. von Basler Kunstverein. Basel, 1921., Benno Schwabe & C., 98+2 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés.
Hajdu István: Csiky Tibor. A szerző, Hajdu István (1949-) műkritikus, művészeti író által által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Mai Magyar Művészet. Bp.,1979.,Képzőművészeti Alap. Kiadói kartonált papírkötés.