Books: History

Number of items: 130

18364.

8 000 HUF
20,73
22,86

Natusik Nep. János (szerk.): Az Ausztriai közbirodalom. honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra. Pest, 1857, Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.Térkép melléklettel!
18365.

9 000 HUF
23,32
25,71
10

Dr. Grexa Gyula: A Csaba-monda és a székely hunhagyomány. DEDIKÁLT! Bp., 1922., Szerző,4+61+1 p. Számozatlan példány. Átkötött félvászon-kötés.
18366.

6 000 HUF
15,54
17,14

Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban   Budapest, 1883, Révai Testvérek kiadás130 p. Első kiadás. A Békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpíratára. 130p. Későbbi papírborítékban Procopius Béla pecsételt ex librisével
18367.

6 000 HUF
15,54
17,14

Fitz József: Hess András a budai ősnyomdász, Magyar Bibliophil Társaság Bp. 1932, Kner Izidor nyomdája, Gyoma. Kiadói papírkötésben A 200/194 sorszámozott példány Szép állapotban
18368.

6 000 HUF
15,54
17,14

Magyar várak szerelmese Müllner János fotográfiái 1910.. Bp., 2017. Méry Ratio kiadó 311p. Kiadói kartonált keménykötésben, papír védőborítóval
18369.

6 000 HUF
15,54
17,14

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötésben, haránt alakú, első előzéklap sérült, néhány lapon foltok gerinc hiányzik., borító kopott
18370.

Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvá...

6 000 HUF
15,54
17,14

18371.

6 000 HUF
15,54
17,14

Dienes Adorján: Regélő romok. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. II., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
18372.

3 600 HUF
9,33
10,29

Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, az erdélyi közélet ismert szereplője volt.
18373.

Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa ...

5 000 HUF
12,95
14,29

18374.

5 000 HUF
12,95
14,29

Kumlik Emil: A szabadságharc pozsonyi vértanui. Pozsony szereplése 1848/49-ben. A pozsonyi tizenhárom. Egyéb pozsonyi itéletek. Pozsonyiak Aradon és Pesten. Pozsony -- Bp., 1905. Stampfel Károly. 135p. Szövegközti képekkel. Moden nyl borítóval. Sérült címlap
18375.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF