Szilágyi Dezső beszédei. I. köt.: Közös ügyek. Közös egyetértéssel célszerűbben elintézhető ügyek. A keleti kérdés. A Tisza-Széll-féle kiegyezés. Szerk.: Fayer Gyula. Bp., 1906, Athenaeum, 1 t.+ XX+428 p. Aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Natusik Nep. János (szerk.): Az Ausztriai közbirodalom. honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra. Pest, 1857, Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.Térkép melléklettel!
Kovács Lajos: A békepárt a magyar forradalomban Budapest, 1883, Révai Testvérek kiadás130 p. Első kiadás. A Békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpíratára. 130p. Későbbi papírborítékban Procopius Béla pecsételt ex librisével
Fitz József: Hess András a budai ősnyomdász, Magyar Bibliophil Társaság Bp. 1932, Kner Izidor nyomdája, Gyoma. Kiadói papírkötésben A 200/194 sorszámozott példány Szép állapotban
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírással, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp. 1898. Révai,(Franklin-Társulat-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag egész oldalas és szövegközti képanyaggal. Kiadói festett, aranyozott, egészvá...
Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa ...
5 db Officina könyv sérült gerincekkel: Hungary and the anglo-Saxon world, A régi Pest-Buda, Budapest, régi fürdői, Magyar bútorok, A renaissance Magyarországon
Kumlik Emil: A szabadságharc pozsonyi vértanui. Pozsony szereplése 1848/49-ben. A pozsonyi tizenhárom. Egyéb pozsonyi itéletek. Pozsonyiak Aradon és Pesten. Pozsony -- Bp., 1905. Stampfel Károly. 135p. Szövegközti képekkel. Moden nyl borítóval. Sérült címlap