Eisenmáyer Sándor - Göbel Coelestin: Állatgyógyászat avagy a lovak, szarvasmarhák, juhok, kecskék és sertések s egyéb hasznos háziállataink betegségeinek gyógyítása. Bp., 1885, Franklin, 304 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve I. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+XII+540+1 p.+3 (litográfiák) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, régi bélyegzésekkel, foltos ...
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve II. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1855., Herz János, 4+478+2 p.+4 (litográfiák) t. +1 (kihajtható táblázat) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli aranyozott gerincű vaknyomásos egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, rég...
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve V. köt. - - "The book of the farm" czímű munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva. Kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Mórocz István. Pest, 1858., Herz János, 354+2 p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal. Korabeli egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel, foltos lapokkal.
Gaál András, dr.: Acta Balneologica et Rheumatologica Budapest, 1944, Budapesti Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság kiadása (Hungária Nyomda Rt., Budapest), 590 p. + [6 p.] Acta Balneologica et Rheumatologica. Szerkeszti: Gaál András Dr. egyetemi magántanár, ügyvezető igazgató a Gyógyhelyi Bizottság igazgatója. Könyvárusi forgalomba nem került kötet! Dr. Belák Sándor egyetemi r. tanár előszav...
B. Bandelier dr. - Prof. O. Roepke dr.: A gümőkór klinikája. Az összes gumős betegségek kézikönyve és atlasza orvosok és orvostanhallgatók használatára. Ford.: Parassin József dr. Bp., 1916., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, de belül jó állapotban.
Fodor Ferenc - Tófalvi Zoltán: Gondviselő szem. Szemészeti emlékek a Tékában. Marosvásárhely, 1997, F&F-ny. Kiadói papírkötés. Az egyik szerző, Fodor Ferenc (1926-2000) által Glatz Ferenc (1941- ) Széchenyi-díjas történész, az MTA tagja és volt elnöke részére DEDIKÁLT példány.