Kubinyi Ágoston: Magyarországi mérges növények. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Mérgező gombák színes tábláival! Kiadói kartonált papírkötés. Az 1842-ben megjelent könyv hasonmása.
A Magyar Királyi Földtani Intézet évi jelentése az 1941-1942. évekről. I. kötet. Bp., 1945., Kulcsár Andor-ny. Benne két kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, az egyik térkép-melléklet szakadt.
1934 Természettudományi Közlöny. 1934. 66. kötet. Szerk.: Gombocz Endre, és Szabó-Patay József, Ilosvay Lajos. Bp., 1934., Kir. M. Természettudományi Társulat, XII+644 p.+ II t. +144 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
1938 Természettudományi Közlöny. 1938. 70. kötet. Szerk:: Gombocz Endre, és Szabó-Patay József, Zimmermann Ágoston. Bp., 1938., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIV+786 p.+XLIX (képtáblák) t. +4+49-144 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Csapody István - Csapody Vera - Rott Ferenc: Erdei fák és cserjék. Bp., 1966, Országos Erdészeti Főigazgatóság, 327 p. + 114 t. (színes képtáblák). Kiadói műbőr-kötés.
Sure, Barnett: Az élet intézői. Bp., 1940, K. M. Természettudományi Társulat, X+(2)+350 p.+ XVI t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Lampert, Kurt: Az édesvizek élete. Ford.: Entz Margit. A Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXIV. kötete. Bp., 1904, K. M. Természettudományi Társulat, XXV + 588 + [4] p. + 12 t. (litografált képtáblák, ebből 8 színes kromolitográfia, hártyapapírral). Szövegközi ábrákkal gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé viseltes gerinccel, tu...
Róna Sámuel: A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak. Bp., 1894., Dobrowsky és Franke, XII+659+1 p. Szövegközti ábrákkal illusztrált. Félzvászon-kötésben, jó állapotban.