Cseppjeiben hősök vére forr. Versek az egri borról. Vál., szerk., az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Lisztóczky László. Eger, 2000, Segít a Város Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (126./200), a könyv szerkesztője, Lisztóczky László által DEDIKÁLT példány.
Seghers, Anna: A hetedik kereszt. Ford.: Thury Zsuzsa. Ruzicskay György illusztrációival. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, kissé kopottas gerinccel, intézményi bélyegzőkkel. Számozott (408./800) példány. Csak 800 példány félbőr-kötéses!
Cselényi László: Krétakor avagy lehetőségek egy elképzelt szöveghez. Válogatott és új versek. Bratislava/Pozsony, 1978., Madách. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 850 példányban a Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) részére a Madách Könyvkiadó (Bratislava) gondozásában. A szerző, Cselényi László (1938- ) József Attila-díjasíró, költő, újságíró, műfordító, egyetemi tanár által Bujdo...
Székely Ákos: f. Párizs-Bécs-Bp., 1990., Magyar Műhely, 30 t. Avantgárd verseskötet. Kiadói papírmappában. A szerző, Székely Ákos (1945-2021) költő, író, kritikus, irodalomtörténész, irodalomszervező, szerkesztő, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Bölecz Béla: Elsodort falevelek. (Egy számkivetett naplójából.) Bp.,[2003], Minerva. Kiadói papírkötés. A szerző, Bölecz Béla (1935-2019) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Székely László: És a mi lelkünk nyughatatlan. Versek. Szombathely, 1934, Martineum, 98+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a borítón kis szakadással.
Koltai Tamás: Nemzeti történet, avagy színház a cethal hátán. A szerző, Koltai Tamás (1942-2015) Jászai Mari-díjas újságíró, színikritikus, dramaturg, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 2002, BIP. Kiadói papírkötés
Csapody Miklós: Késői ünnep. Tanulmányok és kritikák. A szerző, Csapody Miklós (1955-) irodalomtörténész, újságíró, politikus, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Korona Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Márai Sándor: Istenek nyomában. Útirajz. Márai Sándor válogatott munkái. Bp.,(1937.),Révai, 276 p. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis foltokkal, egyébként jó állapotban.
Robert Browning: És Pippa énekel... Ford. és az utószót írta: Szász Imre. Bozóky Mária illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (219./800) példány.