Nyírő József 2 műve: Az én népem. Bp., 1935, Révai. Harmadik kiadás. + Uz Bence. Bp., 1936, Révai. Kiadói halina-kötés, a borítókon apró sérülés/foltok, belül jó állapotban.
Péter László: Juhász Gyula a forradalmakban. A szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Szalatnai Rezső névbélyegzőjével. Bp., 1965., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
Haja, haja virágom! Virágénekek Szabó T. Attila gondozásában, és bevezetőjével. Gy. Szabó Béla eredeti dúcokról nyomtatott fametszeteivel. Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos, kissé szakadt papír védőborítóban. + Hej, zöld levél. Román népdalok. Vál. Ioan Dodu Balan. Szerk. és a bevezetőt írta: Faragó József. Bukarest, 1966., Ifjúsági Könyvkiadó. A rajzok és a ...
Fekete István 2 könyve: Ballagó idő. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Rózsakunyhó. Vál., szerk. és az előszót írta: Nagy Domokos Imre. Bp., 1973, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
A Hollandiai Mikes Kelemen Kör 2 emigráns kiadású kötete: Az embernek próbája. Emlékkönyv a Hollandiai Mikes Kelemen Kör fennállásának huszonötödik évfordulójára. Amszterdam, 1976, HMKK. + Önarcképünk sorsunk tükrében. 1945-1949. Sine ira et studio. H.n., 1984, HMKK. Kiadói papírkötés.
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Életemből. Költészet és valóság. (Gyermekkor és diákévek). Ford.: Turóczi József. Bp., é.n., Genius (Világosság-ny.), 440 p. Második kiadás. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, nagyrészt jó állapotban.