Mudrák Attila: Komárom. Komárno. Town on both banks of the Danube. Veszprém - Bp., 2000., Hungarian Pictures. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Lászlóffy Aladár - Kántor László: Házsongárd. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. + Gaal György: Tört kövön és porladó kereszten. Pusztuló múlt és fájó jelen a Házsongárdi temetőben. Kolozsvár, 1997, Stúdium. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, térkép-melléklettel. Megjelent 1000 példányban.
David-Neel, Alexandra: Arjopa. Európai asszony zarándokútja a tiltott Lhászába. Ampelos-Könyvek III. Ford.: Kemény Katalin. Debrecen, [1943], Pannonia Könyvnyomda, 288+(1) p. + 8 t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
2 db csángókról szóló könyv (reprint kiadások): Mikecs László: Csángók. Bólyai Könyvek. Bp., 1989, Optimum. Kiadói kartonált papírkötés, 4 db térkép-melléklettel. + P. Gegő Elek: A moldvai magyar telepekről. Bp., 1987, ÁKV. Kiadói egészvászon-kötés.
Tabán. Egy eltűnt városrész. Zórád Ernő képeivel. Összeáll.: Vargha Balázs. Bp., 1983, Táltos. Magyar nyelven, a képeknél magyar, angol, német és francia nyelvű feliratokkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Egyetem Szegeden. Az első 100 év képes krónikája. The University in Szeged. A picture chronicle of the first 100 years. Írták és szerk. a SZTE Klebelsberg Könyvtár munkatársai. Szeged, 2022., SZTE Klebelsberg Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.